به اشتراک بگذارید

دیدن سبک زندگی میلیاردرها ممکن است برای خیلی از افراد جذابیت داشته باشد. اما برای خودساخته ها، مسیری که این افراد برای دستیابی به چنین جایگاهی طی کرده اند از اهمیت بیشتری برخوردار است. مانی خوشبین، یکی از آن میلیاردر های خودساخته است که تعداد فالورهای اینستاگرام اش بیشتر از ۷۰۰ هزار نفر است و روز به روز هم در حال افزایش است. اما این میلیاردر ایرانی ساکن آمریکا، روزهای بسیار سختی را برای رسیدن به چنین جایگاهی پشت سر گذاشته است.

 

مانی خوشبین در ۱۴ سالگی به همراه خانواده به آمریکا مهاجرت کرد. از آنجایی که این مهاجرت بسیار سریع اتفاق افتاد، آن ها بدون پشتوانه ی مالی کافی از کشور خارج شدند. پدر مانی با اعتمادی که به برادرش کرد از او خواست که مغازه ی سخت افزار فروشی را برای او بفروشد و پولش را برای آن ها در آمریکا ارسال کند. اما این پول هرگز به دست آن ها نرسید. آن ها با پول کمی که داشتند مدتی را در یک متل ساکن شدند و بعد به دلیل مشکلات مالی مجبور شدند متل را ترک کرده و در ماشین بخوابند تا زمانی که پدرش بتواند کار مناسبی پیدا کند.

مهم ترین درس این سال ها برای مانی خوشبین این بود که «هرگز فکر نکن به اندازه ی کافی خوب نیستی». او معتقد بود که همه ی ما نیاز به آموزش داریم. همانطور که یاد میگیریم چگونه راه رفتن را آغاز کنیم. خوشبین می گوید: «من نمی توانم شانسم را کنترل کنم اما می توانم بر میزان تلاشی که می کنم کنترل داشته باشم». رسیدن به استقلال مالی برای مانی خوشبین هدف مهمی بود که باید برایش تلاش می کرد. او راهش را با درآمد ۳ دلار در ساعت با کار نظافت شروع کرد.

زندگی در فقر و تنگدستی اشتیاق مانی خوشبین را برای رسیدن به موفقیت و ثروت شعله ور تر کرد. او کارهای بسیاری را تجربه کرد، از سرمایه گذاری در یک پمپ بنزین گرفته تا احداث فروشگاه های ۷۹ سنتی که بعدها به دلیل ضرر مالی، آن ها را به فروشگاه مواد غذایی تبدیل کرد. اما خوشبین اولین درآمد میلیاردی اش را زمانی به دست آورد که وارد معامله ی املاک شد. او در این زمینه بسیار موفق عمل کرد و توانست ۲ میلیون دلار را به ۴ میلیون دلار تبدیل کند. مانی خوشبین مثل هر فرد موفق و خودساخته ی دیگری برای رسیدن به موفقیت اصول مخصوص به خودش را دارد. در ادامه با سه اصل مهم خوشبین برای موفقیت در کار و زندگی آشنا می شویم. 

 

 

۳ اصل مهم مانی خوشبین:


اصل شماره یک:
کلید اصلی موفقیت مانی خوشبین در یک جمله بود. «مثل اسفنج باش». او بر این باور بود که هرکسی که می خواهد در دنیای کسب و کار جایگاه و ثروتی برای خودش بسازد، باید به این جمله عمل کند. مانی خوشبین این جمله را اینگونه توضیح می دهد: «همیشه اطرافت را با آدم هایی پر کن که از تو موفق تر هستند و خرد و دانش آن ها را مثل یک اسفنج جذب کن». جمله ای که در موفقیت خود او تاثیر بسزایی داشت.

 

اصل شماره دو:
یکی دیگر از فاکتور های موفقیت از نظر مانی خوشبین داشتن زندگی ای پر از تجربه و تعادل است. به این معنی که میان تمام جنبه های زندگی تعادل برقرار کنید و از لحظه هایتان بیشترین استفاده را ببرید. گذراندن زمان بیش از حد برای تفریح و یا صرف زمان زیاد برای انجام کارها و توجه نداشتن به دیگر جنبه های زندگی، از نظر خوشبین یکی از آن عواملی است که می تواند شما را از مسیر موفقیت دور کند.

 

اصل شماره سه:
آخر هفته ها را به خانواده اختصاص بدهید. وقتی از مانی خوشبین درباره ی برنامه ی روتین زندگی اش سوال کردند او پاسخ داد: «خانواده همیشه در اولویت است. خانواده مهم ترین چیز در زندگی است». او معتقد است که بدون خانواده شما در واقع هیچ چیزی ندارید. زمانی بود که خوشبین هفت روز هفته را کار می کرد. اما از جایی به بعد متوجه ارزش خانواده شد و از آن زمان همیشه آخر هفته ها را به حضور در کنار همسر و فرزندش اختصاص می دهد. زمانی که بحث کار و کسب درآمد به میان باشد، بسیاری از ما آنقدر درگیر می شویم که آخرین چیزی که برای آن زمان و هزینه می کنیم خانواده است. در حالی که اهمیت دادن به خانواده و داشتن روابط سالم و سازنده باعث افزایش روحیه می شود و شما را سریعتر به موفقیت می رساند.

 

نظرات:

loader
توسعه فناوری اطلاعات اینتک
اینتک در شبکه های اجتماعی
توسعه فناوری اطلاعات اینتک

Information Technology Development

Copyright © 2012 - 2020 INTECH