به اشتراک بگذارید

شرکت خودروسازی آلمانی مرسدس بنز، قرارداد همکاری با شرکت چینی Huawei امضا کرد و قرار است از چیپ های هواوی در خودروهای جدید ساخت خود استفاده کند.

 

 دنیای خودرو هر روز دستخوش تغییرات جدید در راستای همگام شدن با دنیای فناوری اطلاعات و ارتباطات می‌شود. شرکت‌های پیشگام در حوزه تولید خودروهای پیشرفته در دنیا تلاش می‌کنند از آخرین پیشرفت‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در محصولات خود بهره ببرند و توانمندی‌های جدیدی به خودروهای خود اضافه کنند. هم‌اکنون خودروهای پیشگام دنیا از چیپ های الکترونیکی مختلفی برای اهداف گوناگون بهره می‌گیرند. به همین دلیل امروزه دنیای الکترونیک به خصوص در حوزه تولید چیپ‌های مختلف کاملا با دنیای خودرو درآمیخته است.
شرکت هواوی که یکی از رهبران حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات دنیا محسوب می‌شود، فعالیت‌های متنوعی در این حوزه دارد از جمله تولید چیپ های مختلف با اهداف کاربردی متفاوت. مثلا این شرکت پردازنده‌های معروف Kirin که در محصولاتش مانند گوشی های هوشمند و تبلت مورد استفاده قرار می‌گیرند را خودش تولید می‌کند. شرکت HiSilicon که یکی از زیر مجموعه‌های شرکت معظم هواوی است فعالیت‌های مربوط به طراحی و تولید چیپ‌های مختلف را در دستور کار خود دارد و چیپ های معروف Kirin جزو دستاورد‌های این شرکت بوده است.

 

با توجه به موفقیت‌های هواوی در حوزه تولید چیپ، شرکت‌های صاحب نامی در دنیا در این حوزه با هواوی همکاری می‌کنند که یکی از این شرکت‌ها، کمپانی بزرگ مرسدس بنز است. شرکت بنز طی قراردادی چند ساله هم‌اکنون در حوزه تولید چیپ‌های مورد نیاز برای خودروی مرسدس بنز به خصوص در حوزه تولید چیپ های ارتباطی با هواوی همکاری نزدیکی دارد.
این اولین بار نیست که هواوی با یک شرکت خودروساز چنین همکاری را آغاز می‌کند. چراکه مثلا هواوی با شرکت آئودی هم از این قبیل همکاری‌های تکنولوژیک داشته و ماژول 4G LTE خودروهای این شرکت را نیز تولید کرده است. هواوی و HiSilicon در این همکاری‌ها با شرکت‌های آئودی و مرسدس بنز که بسیار به کیفیت محصولات خود اهمیت می‌دهند، به جهانیان سطح پیشرفت کیفیت، نوآوری و فناوری تجهیزات خود را نشان داده‌اند.
انتظار می‌رود چیپ Kirin 970 که برای اولین بار از NPU برای پردازش مرتبط با هوش مصنوعی در خود بهره می‌برد در تلفن همراه Mate 10 جلوه دیگری از نوآوری چیپ های هواوی را به رخ رقبای خود در این حوزه بکشد.

 

نظرات:

loader
توسعه فناوری اطلاعات اینتک
اینتک در شبکه های اجتماعی
توسعه فناوری اطلاعات اینتک

Information Technology Development

Copyright © 2012 - 2020 INTECH