به اشتراک بگذارید

محمد جواد آذری جهرمی ، وزیر ارتباطات ایران در مورد حذف اپلیکیشن های ایرانی از گوگل پلی استور بیان کرد که امروزه تا حدود زیادی از مارکت های اندرویدی خارجی بی نیاز شده ایم. البته اگر به دنبال بازارهای بین المللی هستیم، این محدودیت ها بازار بین المللی ما را دچار مشکل می کند. بنابراین باید این هشدار را جدی بگیریم و تلاش کنیم تا در حوزه موبایل و کسب و کارهای نوپا، استراتژی مناسبی داشته باشیم.

 
آذری جهرمی به حذف اپلیکیشن های ایرانی توسط شرکت های آمریکایی اپل و گوگل اشاره کرد و گفت:

در دنیا به خصوص در کره جنوبی، نظام هایی برای رفع وابستگی مطلق به اندروید و گوگل وجود دارد و ما نیز آن را در دستور کار خود گذاشته ایم. این موضوع بسیار استراتژیکی است و نمی توان یک شبه در مورد آن تصمیم گیری کرد. باید همه جوانب را بررسی کنیم و تمام حوزه های توسعه ای را ببینیم و با احتیاط کامل این حوزه را مطالعه کنیم تا فکری کلیدی در این حوزه داشته باشیم. تمام تلاش آمریکایی ها این است که در زندگی مردم اختلال به وجود بیاورند و تصمیمات به ظاهر خوب ما نباید به گونه ای باشد که زندگی مردم تحت تاثیر شعارهای خوب ما قرار بگیرد و مختل شود.
وزیر ارتباطات تاکید کرد که تحریم جدیدی از سوی کنگره آمریکا صادر نشده اما رفتار دولتمردان آمریکا این نگرانی را برای شرکت های آمریکایی به وجود آورده که در صورت وجود تعاملات مالی باید تحت بازرسی های وزارت خزانه داری قرار بگیرند. بنابراین محدودیت ها و بازنگری هایی در این حوزه ایجاد کرده اند.

وی همچنین در مورد محدودیت های داخلی برای فعالیت کسب و کارهای نوپا و اپلیکیشن های ایرانی عنوان کرد که جهاد اقتصادی در حوزه اشتغال، همین جوانانی هستند که در این حوزه در حال فعالیت هستند و کسب و کارهای نوپا می توانند مشکل بزرگ اشتغال را در کوتاه مدت حل کنند. برخی از کسب و کارهای نوپا برای تعدادی از کسب و کارهای سنتی مزاحمت ایجاد می کنند و ما نمی توانیم نسبت به کسب و کارهای سنتی هم بی تفاوت باشیم. کسب و کارهای سنتی نباید مقابل تکنولوژی قرار بگیرند و نیاز به یک ساماندهی در این حوزه داریم. ما باید هر کجا که می توانیم کمک کنیم و نگاه حمایتی داشته باشیم چرا که حمایت از کسب و کارهای نوپا به رفع مشکل بزرگ بیکاری کمک می کند.
 

نظرات:

loader
توسعه فناوری اطلاعات اینتک
اینتک در شبکه های اجتماعی
توسعه فناوری اطلاعات اینتک

Information Technology Development

Copyright © 2012 - 2020 INTECH