به اشتراک بگذارید

براساس آخرین گزارش ها، کمپانی اپل در سال آینده آی فونی کوچک تر از آی فون X امسال که به نمایشگر اولد 5.8 اینچی مجهز است، تولید نخواهد کرد. طبق گفته تامین کنندگان قطعات محصولات هوشمند، در سال آینده دیگر شاهد عرضه آی فون کوچکی مجهز به پنل جلویی بدون حاشیه نخواهیم بود چراکه این روزها، خریداران گوشی های هوشمند به انتخاب مدل هایی با نمایشگرهای بزرگ و بدون حاشیه روی آورده اند و اپل نیز قصد دارد تا مطابق با سلیقه خریداران محصولات خود را روانه بازار کند.

 گزارش‌های منتشر شده در هفته‌های اخیر حاکی از آن بود که اپل تولید سه مدل پنل با ابعاد 5.28، 5.85 و 6.46 اینچی را به شرکت‌های سامسونگ و دیگر تولیدکنندگان نمایشگرهای موبایل سفارش داده است. اما مسئله‌ای که بیش از همه در این گزارش توجه ما را به خود جلب می‌کند این است که پنل 6 اینچی ادعا شده، احتمالا از نوع LCD خواهد بود و مسئولیت تولید آن نیز برعهده شرکت Japan Display است. این در حالی بوده که اخیرا در خبرها آمده بود که تمامی‌آی‌فون‌های 2018 کمپانی اپل به نمایشگرهای اولد مجهز می‌شوند.

با این‌حال، اگر اپل بتواند طراحی بدون حاشیه را بر روی نمایشگر 6.46 اینچی پیاده و آن را در شاسی با ابعاد تقریبی آی‌فون 8 پلاس تعبیه کند، قطعا مورد استقبال علاقه‌مندان محصولات این شرکت قرار خواهد گرفت که در کنار آی‌فون Xs (و یا هر نامی‌که اپل برای محصول جدید خود درنظر می‌گیرد) فروش بالایی را برای این کمپانی به‌دنبال خواهند داشت.

اپل برای دستیابی به این طراحی، می‌بایست از نسبت ابعاد 2:1 و پنل 6 اینچی جدیدی که اخیرا توسط شرکت Japan Display رونمایی شده، استفاده کند. تنها بازنده این تصمیم اپل، تولیدکنندگان کره‌ای خواهند بود چراکه به جای عرضه دو یا سه مدل مجهز به نمایشگر اولد، تنها یک مدل تحت این فناوری عرضه خواهد شد.

در هر صورت اگر این تصمیم عملی شود، شاهد تغییری بزرگ در طراحی گوشی‌های آی‌فون خواهیم بود. همچنین اگر اپل از نمایشگر بزرگ در یک بدنه نسبتا کامپکت استفاده کند، دیگر دکمه هوم نیز در مدل‌های سال آینده این شرکت جایی نخواهد داشت و از تکنولوژی Face ID برای این منظور استفاده خواهد شد.

 

نظرات:

loader
توسعه فناوری اطلاعات اینتک
اینتک در شبکه های اجتماعی
توسعه فناوری اطلاعات اینتک

Information Technology Development

Copyright © 2012 - 2020 INTECH