به اشتراک بگذارید

Yumi Wakao از موسسه تحقیقاتی Nomura Research Institute می گوید، تا 20 سال آینده نیمی از شغل ها در ژاپن به دست ربات ها خواهند افتاد و یا به زبان ساده تر نیمی از مردم در ژاپن از کار بی کار خواهند شد.

 
Yumi Wakao از موسسه تحقیقاتی Nomura Research Institute می گوید، تا 20 سال آینده نیمی از شغل‌ها در ژاپن به دست ربات ها خواهند افتاد و یا به زبان ساده تر نیمی از مردم در ژاپن از کار بی کار خواهند شد. پروفسور دانشگاه آکسفورد، آقای Michael Osborne که در گذشته درمورد همین موضوع در ایالات متحده و بریتانیا تحقیق و بررسی کرده است، به تازگی با همکاری همین موسسه 600 شغل را مورد بررسی قرار داده است و نتیجه چیزی نشد جر اینکه: به راحتی 49 درصد از مشاغل را می‌توان به کامپیوترها سپرد.
این تیم شغل‌های متفاوت را براساس میزان نیاز به خلاقیت دسته بندی کرده است. و نتیجه این شد که شغل هایی مانند اپراتور پشتیبان، تحویل کالا یا کار کشاورزی بسیار مستعد تبدیل شدن به شغل های کامپیوتری و رباتیک هستند و برعکس، شغل‌هایی که نیاز به آموزش افراد دارند به این زودی ها کامپیوتری نخواهند شد. نتایج کلی تحقیقات NRI این شد که 47 درصد از شغل ها در ا‌یالات متحده در معرض خطر تبدیل شدن به شغل های کامپوتری هستند و در بریتانیا این عدد 35 درصد است.
با این حال این یک محاسبه فنی فرضی است و نمی‌توان به صورت دقیق آن را بررسی کرد. Wakao اضافه می کند که: طولی نخواهد کشید که بخش‌های بسیاری از کارخانه‌ها تمام اتوماتیک و شغل ها به ربات ها سپرده خواهند شد که بنا به گزارشات منتشر شده، شهروندان ژاپنی با آغوش باز منتظر این انقلاب رباتیک هستند.


Chef Cui

کوئه رون کوان، آشپز و مخترع چینی، بعد از ساعت ها کار «گرم و طاقت فرسا» از قبیل پختن غذای نودل، به ایده ای ناب دست یافت. وی تا سال 2012، رباتی جایگزین برای خود ساخت و مدعی است که توانسته تا به امروز، حدود 3000 واحد از آن را به فروش برساند. این ربات می تواند در هر دقیقه، 130 نودل را خرد کند. با این حال، این ربات کارایی دیگری ندارد و انسان ها باید وظایف دیگر را بر عهده بگیرند.
 

نظرات:

loader
اینتک در شبکه های اجتماعی
توسعه فناوری اطلاعات اینتک

Information Technology Development

Copyright © 2012 - 2020 INTECH