به اشتراک بگذارید

بیشتر کاربران از این موضوع آگاه هستند که اپلیکیشن های موجود در تلفن هوشمندشان، داده های مختلفی را برای توسعه دهنده و همچنین شرکت های شخص ثالث ارسال می کنند.

  بیشتر کاربران از این موضوع آگاه هستند که اپلیکیشن های موجود در تلفن هوشمندشان، داده های مختلفی را برای توسعه دهنده و همچنین شرکت های شخص ثالث ارسال می کنند.

اکنون ولی تحقیقات جدیدی انجام شده اند که بر اساس آنها، گفته می شود بیشتر از نصف داده هایی که توسط اپ های مختلف بین موبایل و توسعه دهنده رد و بدل می گردد، بی فایده است و تجربه کاربری بهتری را در اختیار مصرف کننده قرار نمی دهد. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

تحقیقات مورد بحث از سوی دانشگاه MIT انجام شده اند و پژوهشگران آن در مقاله خود می نویسند: «تحقیقات ما پس از بررسی برخی اپلیکیشن های رایگان Play Store بیانگر آن هستند که ۶۳ درصد از داده هایی که از سوی اپ ها برای سازندگان آنها ارسال می شود، هیچ فایده ای برای کاربر نداشته و تجربه کاربری وی را دستخوش تغییر نکرده و بهبود نمی بخشد.»

این پژوهشگران خبر می دهند که ۵۰۰ اپلیکیشن رایگان و محبوب را از فروشگاه Play را مورد بررسی قرار داده و فعالیت های پس زمینه آنها را زیر نظر گرفته اند. برای مثال «توئیتر» یکی از اپلیکیشن هایی بوده که مورد بررسی قرار گرفته و اطلاعاتی را در مورد ویدیوهای مورد علاقه کاربر جمع آوری می کند. در این میان پاندورا، فیسبوک و اسپاتیفای نیز داده هایی در مورد نوع مصرف کاربر را جمع آوری می کنند که همه این ها، باعث می گردد تا کاربر تجربه بهتری از اپلیکیشن این سرویس ها به دست آورد.

در این میان برخی از اپلیکیشن ها ولی داده ها را بی هدف، یا برای اهداف تبلیغاتی برای توسعه دهندگان ارسال می نمایند که همین موضوع بیشتر باعث کاهش شدید عمر باتری دستگاه های اندرویدی می شود. پروهشگران دانشگاه MIT در همین رابطه می گویند: «همیشه علت های مخربی برای نقل و انتقال اطلاعات از موبایل کاربر وجود ندارد و ما نمی گوییم چنین قابلیت هایی باید به شکل کامل حذف شوند. صرفا خبر می دهیم که کاربران باید از این موضوعات آگاه گردند.»

البته باید اشاره کرد که به لطف اندروید مارشملو، گوگل قابلیت مدیریت دسترسی ها را به کاربران داده است تا بتوانند بیشتر بخش های اپلیکیشن ها را مورد بررسی قرار داده و دسترسی های آنها را فعال یا غیر فعال کنند. با این حال ولی داده هایی که در پس زمینه برای سازندگان اپ ها ارسال می گردند، تبدیل به مشکل دیگری شده اند که جدا از بحث حریم خصوصی، تاثیری منفی هم روی باتری تلفن همراه می گذارند.


 

نظرات:

loader
توسعه فناوری اطلاعات اینتک
اینتک در شبکه های اجتماعی
توسعه فناوری اطلاعات اینتک

Information Technology Development

Copyright © 2012 - 2020 INTECH